Magnetky na vyšívanie

Magnetky na vyšívanie sú nielen dizajnovým, ale aj veľmi praktickým pomocníkom. Svoju silu získali vďaka použitiu neodýmových magnetov, ktoré sú niekoľkonásobne silnejšie ako bežné čierne magnety. Práve preto pevne udržia nielen niekoľko kusov ihiel ale aj nožničky, ktoré používate pri vyšívaní.

Ich priemer v našom eshope je 2,5 cm, čo je ideálna veľkosť pre použitie pri vyšívaní. Sú dostatočne veľké a silné, aby udržali všetko, čo potrebujete a zároveň dostatočne malé, aby vašim rukám pri práci na výšivke nezavadzali.

Prečo používať magnetické ihelničky a ich výhody

Naše magnetické ihelničky držia prichytené na látke vďaka malému protimagnetu na opačnej strane látky. Tento spôsob je veľmi šetrný k vyšívacej tkanine, pretože zabraňuje poškodeniu látky prepichnutím pri uchytení ihiel.

Okrem prichytenia ihiel či nožničiek, ktoré tak budete mať vždy poruke majú aj ďalšie široké využitie. Môžete okolo magnetky obmotať bavlnky, aby sa vám nezamotali, keď odkladáte prácu. Svoje využitie nájdu aj pri quiltovaní pri patchworku, pri ručnom šití či pri iných prácach, kde používate drobné kovové predmety (napríklad špendlíky).

Okrem praktickej funkcie plnia aj funkciu estetickú. V ponuke máme rôzne dizajny, ktoré potešia vaše oči. Vyberať môžete podľa svojej nálady, či sezónnosti (letné, vianočné,…), podľa farebnosti, podľa kategórií zvierat a podobne. Magnetky sú vhodné aj ako darček pre vašich blízkych. A to vôbec nemusia byť fanúšikmi vyšívania.

Pokiaľ by ste ich použili ako magnetky na chladničku či magnetickú tabuľu, hravo udržia aj vrstvu niekoľkých papierov, či hrubších výkresov. Vďaka svojej sile udržia dokonca aj utierku, či kuchynskú chňapku. Protikus z ihelničky zároveň poslúži ako ďalší magnet.

Magnetky viete použiť aj na ozvláštnenie oblečenia, podobne ako stále veľmi obľúbené odznačiky. Výhodu oproti klasickým odznačikom so zapínacím špendlíkom majú práve v tom, že látku neprepichnú a teda nedochádza k jej poškodeniu.

Určite si prečítajte aj bezpečnostné upozornenia pri použití neodýmových magnetov. Zvýšenú pozornosť by ste mali dávať najmä pri malých deťoch. Magnetky odporúčame uchovávať mimo dosah detí do troch rokov.

Ukážka použitia magnetov na výšivke