Publikované dňa Zanechajte komentár

Ako sa to celé začalo?

Vyšívam už od detstva, naučila ma to starká, keď som ešte nechodila ani do školy. Učila ma vyšívať najmä richelie. Časom som objavila čaro krížikovej výšivky a odvtedy vyšívam už len krížikom.

Častým problémom bolo, že som strácala ihly kade tade – raz sa zapichli do sedačky, inokedy spadli na zem a zle sa hľadali, ďalší krát skončili ktovie kde.

Koncom roka 2017 som objavila ruský portál www.vk.com.

A tam som si všimla, že žienky používajú magnetky na ihlyneedlemindre. Tak som začala hľadať, kde by som si to mohla kúpiť. A skončila som na medzinárodných stránkach, buď sa dali kúpiť na etsy, alebo v USA, prípadne v UK a občas aj  z Ruska. Všade však bolo drahé poštovné, skrz ktoré sa mi objednávka dosť predražila.

Zároveň som si všimla, že každý predajca používa na magnetky magnety rôznej sily. Väčšinou sa jednalo o neodýmové magnety, ale niektorí predajcovia používali aj feritové magnety. Na niektorých magnetkách ihly držali, inde len veľmi slabo, niektoré zas boli až moc prisilné, že sa tam lepili nožnice veľkou silou  len pri priblížení, čo vadilo pri odstrihávaní nití.

A tak som začala rozmýšľať nad inými možnosťami a či by som niečo podobné vedela zabezpečiť aj ja. Prišli mi v tom čase do cesty správni ľudia a možnosti a zistila som, že môžem ponúknuť magnetky na ihly rôznych designov pre slovenský a český trh. A tak je tu tento nový eshop, na ktorom vás vítam a budem rada, keď si urobíte radosť aj vy.

Dnes si už neviem predstaviť, vyšívať bez magnetiek na ihly, je to pohodlné, nestrácajú sa mi, dokonca keď ich použijem viacero, tak udržia aj nožničky.

A aby ste mali predstavu, tak pripájam obrázok rozpracovanej výšivky s magnetmi.

Maya Erbenová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *