Publikované dňa Zanechajte komentár

Fotografia, maľba alebo výšivka?

vtacik_robin_pred_cistenim

Určite ste sa už niekedy stretli s maľbou, ktorá vyzerala ako fotografia. Krásne uhladené farby, dokonalé ťahy štetcom. Ale vedeli ste, že takto môže vyzerať aj výšivka?

Kurz tvorby realistickej predlohy

Zúčastňujem sa kurzu tvorby realistickej predlohy z fotografie u Lyuby Vodenikovej. Tento kurz je pre mňa úplne novou a veľmi zaujímavou skúsenosťou. Učíme sa veci, o ktorých sa mi ani nesnívalo a ktoré nám zase pomôžu v iných oblastiach pri tvorbe predlôh. Rozhodla som sa, že vám nachvíľku ukážem môj svet tvorenia. Aj keď je to len maličký fragment z celkového postupu, predsa chcem, aby ste ho videli. Veď koniec koncov, toto všetko robím pre vás.

Kurz je náročný svojim dôrazom na detaily, aj vzhľadom na veľkosť predlohy. Neviem, či budem niekedy robiť takto veľké predlohy, to ukáže až čas. Ale som presvedčená, že naučené vedomosti určite zúročím aj pri tvorbe iných predlôh.

Proces tvorby

Na obrázkoch môžete vidieť časť procesu tvorby. Produkt nie je zďaleka hotový. Predlohu ešte budem čistiť, znižovať počty farieb a podobne. Sama som zvedavá na výsledok.

Čo sa týka náročnosti predlohy, bude asi zložitejšia z hľadiska množstva obšívania rôznymi farbami, ale čo človek neurobí, aby sa cítil ako v prírode? Nemáte pocit už len pri pohľade na tohto robina, že čochvíľa začne štebotať? Musím sa priznať, že ja áno. Ak ste milovníkom prírody, vtáctva, čerstvého vzduchu a vône lesa, táto výšivka je pre vás ako stvorená. Tí, ktorí nezdieľate moje nadšenie z naturálnych vyobrazení, prijmite to, prosím, ako výzvu. Uznajte, že s týmto sa musí aj skúsená vyšívačka troška popasovať. Sledujte môj web a čoskoro bude možnosť si zakúpiť práve túto predlohu.

Pripravte sa

Pre skrátenie chvíle si môžete predpripraviť svoj vyšívací priestor. Praktickosť a pripravenosť je polovica úspechu. Na tejto stránke nájdete množstvo praktických doplnkov k vyšívaniu, ako napríklad magnetky na ihly alebo nožnice, ale aj iné krásne a magické predlohy.

Ak vás zaujala informácia o kurze tvorenia predlôh, na tomto linku https://education.realstitch.ru/realistichnoe-risovanie/ zase nájdete všetko, čo o tom potrebujete vedieť.

Držme si palce, priatelia, vy mne, aby sa mi podarilo dotiahnuť predlohu do úspešného konca a ja vám, aby ste potom s radosťou a oduševnením napredovali pri jej vyšívaní.

Prajem krásny deň

Mária

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *